Şirketimiz Ve Holding Tarihçesi

Tezmar Denizcilik

Tezmar Denizcilik 2013 baharında kuruldu. Tezman Holding bünyesinde faaliyet gösteren şirketimiz, tekne sahiplerine ürün ve proje bazında her türlü çözümü sunuyor. Tüm teknelerde ihtiyaç duyulan enerji sistemlerinin, elektrik ve elektronik sistemlerinin, ısıtma/soğutma ve havalandırma sistemlerinin, tesisat ve tatlı su yapma sistemlerinin tekneye ve sahibine en uygun şekilde projelendirmesini ve uygulamasını yapıyoruz.

Projelendirme / Danışmanlık , ürün satışı ve uygulama olarak tüm aşamalarda uzun yıllardır marin sektöründeki profesyonel deneyimlerinin ışığı altında müşterilerine en kaliteli hizmeti en uygun koşullarda sunmayı hedefleyen firmamız TEZMAR Bodrum / Turgutreis’teki Yeni Showroom’una sizleri de bekliyor.

Tezmar Bodrum

 

1948

Tezman Holding A.Ş. faaliyete geçmiştir.

Tezman Holding A.Ş., 1948 yılında faaliyete geçmiştir. Bugün ise, gruba bağlı firmaları ile Türk İş Dünyasının öncü gruplarından biri olmuştur. Tezman Holding A.Ş., kimya, gıda, teknik tekstil, bağlantı elemanları, inşaat ve gayrimenkul geliştirme, denizcilik, hayvancılık, tarım ve sigorta sektörü gibi pek çok alanda faaliyetlerini ve yatırımlarını sürdürmekte olan bir kuruluştur. 60 yılı aşkın süredir yapıtığı başarılı operasyonları ile tüm dünyadaki büyük firmalar ile yakın çalışmayı sağlarken, Tezman Holding A.Ş., kendini en kaliteli ürünleri üretmeye, kurulan değerli ilişkilerin devamlılığını korumaya ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktaya taşımaya adamıştır.

1960

YILDIZ VİDA VE CİVATA FABRİKASI

Yıldız Vida 1960 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı vida üreticisidiydi. Yıldız,faaliyetine önce ağaç vidası üreterek başlamış, kendi markasıyla ve yarattığı ‘Küçük sarı kutu’ imajı ile 1960’lı yılların en tanınmış markalarından biri olmuştur.1970’li yıllarda soğuk tel çekme tesislerini kurarak tavlanmış tel üretimine başalmıştır. 40 yılı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden ve piyasanın en güvenli firmalarından olan Yıldız vida, yüksek teknoloji ile donanımlı tel çekme tesisini, kardeş kuruluşu olan Ejot-Tezmak A.Ş’ye transfer etmiştir. Yıldız Vida, bugün Tezman Holding bünyesindeki şirketlerin gayrimenkul işlemleri ve yönetimini yürütmektedir.

1961

SEL SANAYİ ÜRÜNLERİ VE PAZ. A.Ş.

Sel Sanayi 50 yılı aşkın süredir kolajende edindiği tecrübe ve know-how ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sertifikalı sığır derilerini kullanarak %100 Sığır Gıda Jelatini , üretmektedir. Gıda jelatini Seljel, Balıkesir Gönen’de 25.000 m² üzerine 9.500 m² kapalı alana sahip fabrikada izlenebilirliği özel bilgisayar programı ile sağlanmış, Avrupa Birliği gıda normlarına uygun olarak özenle üretilmektedir.

1976

VATEKS TEKS. SAN. VE TİC. A.Ş.

Türkiye’nin ilk nonwoven (dokumasız kumaş) üreticilerinden olan Vateks 1976 yılında kurulmuştur. Yaratıcılığı ve ilkleriyle nonwoven sektörünün Türkiye’de gelişmesinde büyük payı olan Vateks; hijyen tekstil, medikal, inşaat, otomotiv, filtre, kablo, ve temizlik sektörlerine hammadde üretmektedir.

Tela: Vateks, konfeksiyon sanayinin temel taşlarındanbiri olan tela parkurunu kurduğu günden beri devamlı geliştirerek ve kalitesini yükselterek Türk konfeksiyon sanayinin ilerlemesine katkıda bulunmaktadır. Vateks’in en yeni teknolojileri kullanarak üretim yaptığı hatlarında nokta yapışkanlı, sıvama, ipli ve double – dot tela ile dünyada kabul görmüş üstün kalitesiyle müşterilerine hizmet etmektedir.

Hijyen - Medikal: Vateks, ihtisas isteyen sanayi kollarından hijyen ve medikal sektorlerine çeyrek asırlık tecrübesiyle hammadde üretmektedir. Vateks, ıslak mendil, çoçuk bezi, kadın bağı, yara bantları, ameliyat önlükleri vb. üretimlerine hammadde vermektedir.

Temizlik: Vateks, ana hammadde elyaftan başlayıp entegre bir şekilde paketlemeye kadar üretim yapmaktadır. Kendi markalarından başka private label konusunda da uzmanlaşmıştır.

Endüstriyel: Bir çok ilk’lere imza atmış olan Vateks, endüstriyel alanda da Geotekstil ile bir çok önemli projelere (İstanbul Metrosu, GAP, TEM 6 Otoyolu, Bolu Tüneli vs…) hammadde üretmiştir.Geotekstil dışında, filtre, kablo, otomotiv sanayilerine de çok özel nonwoven üretmektedir. Vateks‘in servis, çeşitlilik, yaratıcılık, know-how ve kalite üzerine odaklandığı ilkelerdir.

1983

TEZMAN SİGORTA ARACILIĞI A.Ş.

60 yıllık tecrübemizle geleceğinize güven veriyoruz İnsanoğlunun psikolojisinde güven duygusu isteği, sigortacılık kavramını yaratan en önemli unsurdur. Biz de 60 yıllık tecrübemiz, 30 yılı aşkın sigortacılık deneyimimiz ile Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen sigorta şirketleri ile yapılan çözüm ortaklığı kapsamında geleceğinizi garanti altına alıp size güven sunuyoruz.

Tezman Sigorta’nın hizmet verdiği firmalar arasında Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları ve otel zincirleri bulunmaktadır, sigortaladığı 500 üzerinde tekne ile de yat sigortalarında ülke genelinde ki lider konumunu devam ettirmektedir. Tezman Holding bünyesindeki sigorta işlerini yaparak kazandığı tecrübeyi müşterilerine de bilinçli olarak aktarmakta ve sigortacılık servisini tüm branşlarda vermektedir.

1996

TEZ MARİN TURİZM VE TİC. A.Ş.

Tezman Holding tarafından 1996 yılında kurulan Tezmarin Turizm ve Ticaret A.Ş bugün Türkiye ‘nin en büyük yat distribütörlerindendir. Ofis ve teknik olarak genel müdüründen en küçük personeline kadar profesyonel denizci olan deneyimli ekibiyle; Türkiye’nin tüm sahillerinde en iyi satış sonrası hizmeti müşterilerine sunan Tezmarin, 120 yılı aşkın geçimişiyle yat üretimi konusunda dünya lideri olan Beneteau Grubu’nun ürünlerini pazarlamaktadır.

2008 yılında 500‘e yakın Beneteau dünya distrübütörleri arasında birinci olan Tezmarin, başarısını tüm dünya ya kanıtlamış olup Türkiye deniz sektörüne büyük katkılar sağlamaktadır.

Beneteau Grubu, French Merchant Navy, Bureau Veritas ve CE Standard‘ları gibi en yüksek kalite kriterlerine uygun, dünyanın en büyük yat üreticisidir. Beneteau’nun yanında gruba ait MONTE CARLO YACHTS, CNB, LAGOON CATAMARAN, BORDEAUXYACHTS ile MC-TEC firmasina ait AKILARIA gibi dünya markalarının da pazarlaması Tezmarin tarafından yapılmaktadır.

Standart teknelerden özel üretim yatlarına ve dünyanın en prestijli markalarına kadar çok geniş ürün yelpazesine sahip olan Tezmarin, uzman denizci ekibi ile tüm dünya markalarını çatısı altında toplamayı ve müşteri memnuniyetini temel alarak uluslararası platform da sektörün ilk sıralarında yer almayı hedef alarak hizmet vermektedir.

2000

EJOT TEZMAK Bağlantı Elm. Tek. San. Tic. A.Ş..

Faliyetlerine 1960 yılında vida ve civata üretimiyle başlayan Tezmak, ilerleyen yıllarda perçin presi, ovalama, diş açma gibi vida makinaları üretimine de başlamış ve 1980’li yıllarda Türkiye bağlantı elemanları pazarında lider olmuştur. 2000 yılında, sektöründe lider olan TEZMAK ve Avrupa’nın en büyük vida üreticilerinden EJOT’un ortak yatırımı ile TEZMAK A.Ş kurulmuştur. EJOT’un bilgi paylaşımı, sahip olduğu kalite belgeleri, patentleri ile TEZMAK’ın teknik bilgisi, dağıtım kanalları ve endüstri alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübesinin bir birikimi olarak kurulan EJOT TEZMAK, kurulduğu ilk günden itibaren hızlı bir şekilde büyümektedir.

EJOT TEZMAK’ın ilk ve temel hedefi, müşterinin yurtiçi ve yurtdışından tedarik ettiği bağlantı elemanlarını, müşterinin üretim maliyetlerini düşürücü faktörleri de göz önünde tutarak Türkiye’de üretilmesini ve bu ürünün kalite standartlarını garanti etmesini sağlamaktadır.

Tamamen entegre üretim tesisleri, gelişmiş kontrol ve uygulama laboratuarları ile şirket, Türkiye’de şu an bağlantı elemanı üreticileri arasındaki en yüksek kalitede, 8000 çeşit ürün ve yıllık 1.000.000.000 bağlantı elemanı üretim kapasitesine sahiptir.

EJOT TEZMAK bir vida için gerekli tüm üretim aşamalarını (Tel çekme, perçin pres, ovalama, kaplama, ısıl işlem) kendi bünyesinde gerçekleştirebilen ve Türkiye’deki ilk TSE-ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olan vida üreticisidir.

Bağlantı elemanları Türkiye’de Pazar lideri olan EJOT TEZMAK’ın ihracatı, EJOT’un 24 farklı ülkedeki satış ofisleriyle her geçen yıl hızla artmaktadır.

EJOT TEZMAK’ın tedarikçisi olduğu sektörler:

Beyaz Eşya Ana Sanayi
Beyaz Eşya Yan Sanayi
Otomotiv Sanayi
Elektronik Sektötü Ana Sanayi
Plastik Enjeksiyon Sanayi
İnşaat (Yalıtım, Çatı ve Cephe Giydirme Sistemleri)

EJOT ve TEZMAK gruplarının bağlantı elemanları konusundaki 100 yıllı birikimini bir araya getiren EJOT TEZMAK A.Ş. bu birikimi bünyesinde bulundurduğu mühendisler ve laboratuvarlar ile müşterinin yeni ürün tasarımı aşamalarına katılarak üretimde kullanılan hammadde miktarının, montaj ve sürelerinin azaltılmasını sağlamaktadır.

Yıldız Vida 1960 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın sayılı vida üreticisidiydi. Yıldız,faaliyetine önce ağaç vidası üreterek başlamış, kendi markasıyla ve yarattığı ‘Küçük sarı kutu’ imajı ile 1960’lı yılların en tanınmış markalarından biri olmuştur.

1970’li yıllarda soğuk tel çekme tesislerini kurarak tavlanmış tel üretimine başalmıştır. 40 yılı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden ve piyasanın en güvenli firmalarından olan Yıldız vida, yüksek teknoloji ile donanımlı tel çekme tesisini, kardeş kuruluşu olan Ejot-Tezmak A.Ş’ye transfer etmiştir.

 

Scroll to Top